Zbraslav - Kunštát 1:1

Sestava: Kožnar – Dufek, Buchta, Sedlák, Vít J. – Vít M. Havlásek, Touška M., Mareček, Kožíšek – Sítař

Střídal: Navrátil

Domácí začali zápas proti Kunštátu aktivně a hned v první minutě musel hostující kapitán v brance vytáhnout dobrý zákrok proti střele Martina Sítaře za vápnem. Hosté se rozjížděli později, možná i kvůli tomu, že museli rozcvičku na zápas zkrátit. Zbraslav ze sílícího tlaku udeřila nádhernou brankou. Adam Kožíšek využil větru v zádech a vymetl nechytatelně ve 12. Minutě šibenici Kunštátu. Hosté začali postupem času ukazovat, proč jsou v tabulce tam kde jsou a potvrdilo se jedno z pravidel, na které si budeme muset holt zvyknout. Jakákoliv větší chyba je bez milosti potrestána. Naši hráči nepřerušili na polovině hřiště protiútok soupeře a po přesné průnikové přihrávce se hostující hráč sám proti Honzovi Kožnarovi nemýlil 1:1. Ještě do konce první půle jsme měli dvě velmi nadějné příležitosti Kubou Havláskem a Adame Kožíškem, ale ani v jednom případě jsme nezakončili.

Druhá půli byla z domácím pohledu proti větru a hosté měli v jejím úvodu více ze hry. Domácí se horko těžko dostávali ze své půle a hra se musela zjednodušit. To nejpodstatnější se ale událo v poslední dvacetiminutovce. Naši hráči mohli a měli zápas rozhodnout. Adam Kožíšek dostal pas od Martina Sítaře a sám před gólmanem mu jen nastřelil jeho hruď. V další vyložené šanci Martin Sítař znovu neprostřelil hostujícího gólmana. O několik minut později se dostala hra až na naši polovinu a z rohu hostující stoper na zadní tyči netrefil ve výborné pozici branku. Zbraslav mohla nepříliš jistě působící nejlepší obranu soutěže mohla potrestat z největší šanci zápasu, kterou měl aktivní Martin Sítař. Jeho sólo únik ale brankou neskončil, protože byl hostující kapitán znovu proti. Kunštát pak Zbraslav zavřel do našeho vápna a mohli jsme pykat. Zapomenutý stoper ve vápně vystřelil a trefil tyč.