Újezd u Brna - Zbraslav 1:1

Sestava: Buďa – Vít M., Buchta, Kaláb, Vít J., - Hvězda, Touška M., Mareček, Jurča – Sítař, Sedlák

Střídali: Touška J.,

Zbraslav asi na zahájení zápasu do Újezda nedorazila, protože hned po několika vteřinách hry pelášil domácí útočník na Buďu, který nás výborným reflexem podržel. Celkově náš výkon byl co se týká dostupování a bránění v úvodních minutách velmi vlažný, a tak jsme mohli dovolit domácím hlavičkovat na zadní tyči nad branku. Zbraslav si vypracovala stoprocentní šanci po úniku Martina Sítaře a přihrávce na Marka Víta, který míč neuklidil do sítě a branku vůbec netrefil. Zápas ovlivnila 30. minuta a vražení Martina Sítaře do hráče Újezda, po kterém se náš útočník klidil pod sprchy. Paradoxně nám tento okamžik pomohl a troufám si říct, že jsme byli od té doby lepší než domácí. Po propadnutí míče ve vápně domácích se ke střele chystal Jan Vít, kterému znemožnil střelu domácí hráč a pískala se penalta. Po konzultaci hlavního a lajnového rozhodčího se nakonec k našemu údivu pískal faul a hlavní penaltu odvolal. Na začátku druhé půle se už penalta kopala, když hostujícímu kapitánovi znemožnil hlavičkovat obránce Újezda. Honza Sedlák bohužel s penaltou nenaložil ideálně a trefil nohy bezchybně chytajícího brankaře domácích. Zbraslav nakonec šla do vedení po výstavní ráně Marka Víta do šibenice 1:0. Domácí nemohli najít recept na náš obranný val a naše protiútoky. Po vystřídání jsme mohli zápas rozhodnout po dvou samostatných únicích Jakuba Toušky, který v obou případech váhal se zakončením  a domácí brankař držel domácí akcie pořád vysoko. Domácím se naskytla možnost ze standardní situace 3 minuty před koncem. Naši neuhlídali obránce domácích a bylo vyrovnáno. Po obdržené brance nás zachránilo ještě břevno a Marek Vít mohl ještě ze samostatného úniku rozhodnout, ale zakončení nebylo důrazné.