Šatov - Zbraslav 0:1

Sestava: Buďa – Vít J., Kaláb, Buchta, Andrlík – Vít M., Sedlák, Touška M., Mareček, Touška J., - Sítař

Střídali: Hvězda, Kožíšek,  Kurcz

Zbraslav se v dalším venkovním zápase představila na hřišti Šatova.  Domácí disponují krásným areálem s výborným trávníkem a vzhledem k tomu, že teplota byla okolo 14 stupňů, takřka ideální fotbalové podmínky. Hosté se poprvé ukázali na trávníku v nových červeno-modro-bílých dresech, které mají symbolizovat původní barvy obce Zbraslav. Oproti předchozímu zápasu se poprvé od vleklého zranění kolene představil od úvodních minut Kuba Touška, který jak se později ukázalo, zápas svým gólem rozhodl. Úvod zápasu byl vyrovnaný a naši si vypracovávali šance z rychlých protiútoků. Hned v prvním z nich se po vysunutí od Martina Sítaře řítil zcela sám na brankaře Marek Vít, ale brankaře nepřehodil. Domácí na druhé straně předvedli krásnou kombinaci s kolmou přihrávkou na krajního záložníka, kterého výborně vychytal Miloš Buďa. Na druhé straně zahrávala Zbraslav roh, Kuba Touška se odpoutal od svého strážce a trefil se přesně 0:1. Bohužel po jednom ze soubojů musel o několik minut později střídat kvůli obnoveným potížím s kolenem. Domácí pak převzali otěže zápasu a byli lepším týmem. Miloš Buďa nás podržel hned v dalších dvou vyložených situacích. Nejprve zneškodnil křižnou střelu domácího záložníka a po ztrátě ve středu hřiště znovu vychytal levého záložníka domácích. Šatov měl velmi dobře nacvičenou hru se svých útočníkem, který výborně míče sklepával a vytvářel prostory na krajích hřiště. Po závaru se dokonce domácí radovali avšak z ofsajdové pozice. Když pak domácí útočník trefil před koncem poločasu tyč, byli jsme rádi, že rozhodčí ukončil první půli.

V té druhé byli domácí opět aktivnější, ale šancí bylo už méně. Miloš Buďa podtrhl svůj vynikající výkon zákrokem proti střele domácího záložníka za vápnem a zavřel pusu všem kritikům jeho výkonu proti Kohoutovicím. Zbraslav se v druhé půli nedostala pořádně do tempa nedařilo se jí držet míč a diktovat tempo hry jako v předchozích střetnutích. V jednom z našich protiútoků a po křižném pasu od Martina Hvězdy jsme mohli zápas rozhodnout, ale Martin Sítař neusměrnil míč do sítě. Domácí zahrozili na druhé straně a dostali míč do naší sítě ještě jednou, opět ovšem nedovoleným způsobem po zpracování rukou. Poslední minuty už jsme dokázali pohlídat a z Šatova vezeme vybojované tři body.