Muži A: Prštice - Zbraslav 1:0

Velmi smolné utkání odehrálo naše Áčko s Pršticemi a nakonec domácím podlehlo 1:0.

Sestava: Buďa – Nováček, Vít J., Kaláb, Vít D. - Vít M., Dejral, Žák, Buchta, Chmelíček – Sítař

Střídali: Bureš, Stojar

V utkání s Pršticemi jsme byli favority a svoje postavení v tabulce jsme potvrzovali hned od prvních minut. Domácí jsme zavřeli na jejich půlce a prvních 25 minut se domácí zmohli jen na osvobozující odkopy. Hřiště bylo hodně úzké, takže překonat obranný val domácích nebylo vůbec jednoduché. Naše šance ovšem přicházely a nebylo jich málo. Hned na začátku ukázal svoji rychlost M. Sítař, když přesprintoval několikrát své strážce a adresoval ve vápně několik dobrých přihrávek, které však ke škodě nebyly úplně přesné. Další šance byly ovšem už vyložené. Především M. Žák se dvakrát ocitl zcela sám před domácím brankařem, ale branku trestuhodně netrefil. Za několik minut jsme zahrávali po faulu domácího obránce na M. Žáka přímý kop z hranice šestnáctky. Ten zahrál J. Vít přesně k tyči, ale domácí brankař vytáhl výborný zákrok. Na počínání našeho útoku se už nemohl dívat D. Vít a napřáhl z 30 metrů a trefil břevno. Toť výčet našich šancí během první půl hodiny. Náš tlak pak polevil a domácí se dostali k několika standardním situacím a také zahrozili. Nejprve prodloužil domácí útočník centr a M. Buďa musel vytáhnout výborný zákrok a zanedlouho jsme nechali propadnout míč až na malé vápno a po špatném odkopu měl tutovku domácí záložník, ale M. Buďa nás opět podržel.

Druhý poločas nabídl podobný obrázek. Začali jsme opět aktivně a bušili jsme do obranného bloku domácích. V dobré šanci se ocitl po změně stran M. Buchta, ale jeho hlavička do protipohybu domácího gólmana o metr minula branku. Naše další snaha, ale neměla gólové vyjádření a pak přišla pohroma. Po nákopu na jednoho z domácích útočníků míč propadl a kde se zjevil, tu se zjevil domácí hráč, který využil ne zrovna ideální komunikace obrany a přehodil našeho gólmana 1:0. Na branku domácích jsme chtěli záhy odpovědět, ale k větším šancím se nám nedařilo propracovat. Domácím tento stav vyhovoval a snažili se hru co nejvíce kouskovat a nepustit nás do tlaku. Tato taktika měla úspěch a postupně se naše snažení měnilo v křeč. Když už běželo nastavení, mohli jsme alespoň vyrovnat. M. Buchta si položil gólmana, ale z úhlu těsně minul levou tyč prštické branky. Domácí tak slavili cennou výhru 1:0. Pokud by se udělala statistika střel, šancí či držení míče, tak bychom na body zvítězili, ale fotbal se hraje na góly a ty jsme bohužel nebyli schopni vstřelit.

Fotografie ze zápasu jsou ke shlédnutí zde: najtiv.rajce.idnes.cz/A_-_Prstice/