Dobšice - Zbraslav 0:2

Sestava: Kaláb – Dufek, Buchta, Sedlák, Vít J. – Vít M., Touška M., Havlásek, Kožíšek – Sítař

Střídali: Jurča

Zbraslav zavítala na krásné hřiště Dobšic, kde se nevyhrává vůbec snadno. Úvod zápasu byl v naší režii a naše aktivity vyústila v několik šancí, které měli skončit gólem. Navrátilec do sestavy Martin Sítař unikl po levé straně hřiště, pronikl do vápna, ale bohužel volil individuální zakončení místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče. Po jednom z brejků Adam Kožíšek chytře využil toho, že gólman domácích vyběhl z brány, rychle rozehrál roh a hlavičku Marka Víta směřující do branky vyškrábl právě vracející se brankař domácích. Po dvaceti minutách se obraz hry změnil. Dobšice zabraly, přidaly na pohybu a Zbraslav byla daleko méně u míče. I na druhé straně přicházely šance. Nejprve krajní záložník křižnou střelou minul a v druhé velmi dobré šanci nás výtečným zákrokem podržel Honza Kaláb, po střele směřující do horního rohu branky.

Domácí byli aktivnější i na začátku druhé půle, bohužel jsme jim nabídli šanci sami po chybné malé domů od Marka Toušky, kdy nás od inkasování zachránila tyč. Zbraslav využila pak jedno z mála zaváhání v domácí obraně. Marek Vít dojel obránce domácích vyhrál souboj a ještě dostal míč do sítě 1:0. V dalším průběhu se hrál velmi náročný fotbal na obou stranách, který podpořil dobrým výkonem rozhodčí, který hru na vlhkém trávníku pouštěl.  Rozhodujícím momentem zápasu byla pak šance domácích, kterou na brankové čáře zákrokem zápasu zlikvidoval Honza Kaláb. O několik minut později totiž Martin Sítař pronikl do vápna, našel mezi dvěma obránci Adama Kožíška a bylo to 0:2. Domácí v tlaku nepolevili, ale Zbraslav odolala až do posledních minut a veze si z Dobšic velmi důležité 3 body. Dík patří všem za výborných týmový výkon, podpořený skvělými zákroky Honzi Kalába.