Babice nad Svitavou - Zbraslav 2:1

Sestava: Buďa – Nováček, Kaláb, Sedlák, Vít D.,  - Vít M., Vít J., Kožíšek, Chmelíček – Buchta, Sítař

Střídali: Podlaha, Hvězda, Bureš

První zápas jarní části jsme odehráli na hřišti Babic nad Svitavou. Začátek zápasu nepovídal tomu, že by se jednalo o první utkání sezóny a hrál se svižný fotbal, který byl podpořen šancemi. Hned v druhé minutě se po prostrčení středem řítil sám na brankaře M. Sítař, ale ten mu jeho pokus vyrazil. V další výborné příležitosti se ocitl Radek Chmelíček, ale jeho nájezd ze strany gólman opět zlikvidoval. Zápas se hrál v první půlhodince prakticky bez obran a ta naše také zrovna neoplývala jistotou. Komunikace prakticky nefungovala a domácí útočníci našim zadákům dělali nemalé problémy. Výbornou příležitost měl i domácí útočník, ale jeho střelu bravurně vyrazil M. Buďa. Den otevřených dveří následně podpořil domácí střední záložník, který pronikl přes tři, ale nezakončil přesně. Další šanci už domácí využili. Po našem protiútoku jsme ztratili zbytečně balon a nákop domácí obrany propadl až k domácímu forwardovi, které tváří tvář M. Buďovi nezaváhal 1:0. Snížit jsme mohli hned záhy. Střelu R. Chmelíčka však gólman zázračně vyrazil a dorážka M. Buchty skončila těsně před brankovou čárou. Další trest z naší neproduktivity přišel zanedlouho. Domácí útočník nachystal míč svému kolegovi ze zálohy a ten se trefil perfektně 2:0.

Druhý poločas jsme zahájili aktivně a po průniku M. Víta, střelu J. Víta domácí zachraňovali těsně před brankovou čárou. Následně jsme mohli opět zápas zkorigovat, ale střelu M. Sítaře, vyhlavičkoval domácí stoper na břevno. Při této akci se zranil domácí brankař a mezi tyče se postavil dobře hrající domácí stoper. O této chvíle jsme měli převahu. Zanedlouho se nám také konečně podařilo zápas zdramatizovat. Po vybídnutí M. Víta M. Buchta skluzem dotlačil míč do branky 2:1. Naše snaha ovšem znamenala i větší riziko v obraně a domácí mohli zápas rozhodnout. Po rychlé kombinaci do otevřené obrany však střelu z vápna M. Buďa  k neuvěření všech perfektně vyrazil. Naše snaha se v posledních patnácti minutách omezila na nakopávané balóny a to se nám příliš nedařilo. A když se neujala ani hlavička M. Bureše zápas skončil vítězstvím domácích 2:1.

Fotografie ze zápasu: najtiv.rajce.idnes.cz/Jaro_-_A_-_Babice_n._Sv/