Jevišovice - Zbraslav 2:2

Sestava: Žák - Hvězda, Kaláb, Buchta, Andrlík - Kurcz, Vít J., Touška, Sedlák, Kožíšek - Sítař

Střídali: Navrátil

Zbraslav musela v zápase protiJevišovicím řešit několik změn v sestavě. Chyběli Mareček, Vít M., Hort a kvůli nemoci a zranění nebyli k dispozici oba gólmani. Do branky se tak postavil Martin Žák, který svou úlohu zvládl skvěle. Utkání se pro nás hrálo netradičně na umělé trávě a Zbraslav se s jiným povrchem a kratším rozměrem hřiště zpočátku prala. Domácí hráli jednoduchý fotbal, který měli velmi dobře zvládnutý a my na něj hledali těžko recept. Oba domácí útočníci dobře sklepávali nákopy od obránců a vytvářeli tak možnosti a prostor po své záložníky. Jevišovice si ze své územní převahy vytvořili střelu zpoza vápna, kterou Martin Žák konečky prstů vyrazil na roh. Z další vážnější akce se domácí radovali. Míč vrácený do vápna dostal domácí záložník na zadní tyč, kde nehlídaný domácí hráč zakončoval do sítě 1:0. Zbraslav se snažila hrát kombinačně, ale každá druhá přihrávka byla zkažená nebo posbírána napadajícími domácími. V první půle jsme měli jednu šanci na vyrovnání. Petr Kurcz z rychlého protiútoku našel Adama Kožíška, který sám před brankařem v těžké pozici přestřelil.

V kabině jsme si řekli, že s dosavadní taktikou asi neuspějeme a začali jsme hrát na dva útočníky. Nejprve se do útoku vysunul Honza Sedlák a pak Honza Vít. První jmenovaný se dostal do vyložené šance krátce po hvizdu rozhodčího, když se Martin Sítař prosmýkl mezi obránci, vystřelil a Honza Sedlák bohužel neusměrnil dorážku do odkryté branky. Z našeho rostoucího tlaku a několika standardek se urodilo vyrovnání. Honza Sedlák krásně překopl obranu domácích a Honza Andrlík nekompromisně zakončil na zadní tyči pod břevno 1:1. Domácí tahali za kratší konec a mohlo pro ně být i hůře. Protečovaný míč na zadní tyči, dostal pro nás z ofsajdové pozici do sítě Mirek Buchta. Ačkoliv byla Zbraslav v druhé půli lepším týmem domácí se dostali znovu do vedení. Kolmice prošla pod nohami obou stoperů až k útočníkovi domácích a ten podél našeho brankaře překonal Martina Žáka 2:1. Hned o tři minuty později se roh domácích dostal k Janu Vítovi, který v krkolomné a s přispěním obránce dostal míč do sítě 2:2. Hektický závěr mohl dopadnou ještě lépe pro Zbraslav. Martin Sítař šel sám na domácího gólmana, který míč výborně vykopl, a když dorážka Adama Kožíška byla zablokována, odvážíme si